Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cumartesi, 19 Ocak 2019
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
İŞE HAZIRLIKTA DÜNYA ŞAMPİYONU KBA RAPIDA 106

Yazdır E-posta
İŞE HAZIRLIKTA DÜNYA ŞAMPİYONU
KBA RAPIDA 106


KBA’nın orta ebattaki şaheserinin adı Rapida 106’dır. Aşırı kısalıkta işe hazırlık süresiyle ve saatte 18.000 tabakaya varan baskı hızı, (ön/arka tertibatlı makinede 15.000 tabaka/saat) fuarda 4 ön ve 4 arka olmak üzere 8 renkli makine seçeneği, drupa 2008 fuarında kurulmuştu. Bir önceki seriye karşılık yeni tabaka formatı 76x106 cm olarak büyütüldü ve otomatikleştirme opsiyonları bir kere daha açık ve net bir şekilde genişletildi. Bunun yanında özellikle işlevsel ayrı bir motor tasarımına sahip ve bu format sınıfında uluslararası ölçülerde işe hazırlık sürelerini kısaltmak, kullanım kolaylığı, fire miktarının azaltılması ve bakım giderleri için muazzam avantajlar KBA DriveTronic’le sağlanmaktadır.

•  KBA DriveTronic 

Image
4 ön ve 4 arka olmak üzere 8 renkli Rapida 106,  Drive Tronic’in tüm özellikleriyle donatıldı.

DriveTronic Feeder (Aparat) kapsamlı Preset özelliklerini taşımaktadır. Tüm hareketli fonksiyonları yönetmek için elektronik olarak idare edilen dört ayrı motor bulunmaktadır: Ana ve yardımcı paleti (nonstop’ta) yumaşak ve sorunsuz bir şekilde yükseltmek için, emici kafa ve emici şeritli masada birer servo motor bulunmaktadır.

DriveTronic SIS (SensoricInfeedSystem) pozasız kağıt girişi demektir Bu devrimsel kağıt giriş sistemiyle, çok farklı baskı malzemesi değişikliklerinde manuel ayarlamaya gerek kalmamaktadır. Ayrıca tabaka akışı, şimdiye kadar varolan mekanik ve pnömatik tabaka akış çözümlerine karşılık oldukça iyileştirmiştir.

Image 

Paralel  kalıp değiştirme ve yıkama işlemi sayesinde DriveTronic SPC ile kalıp değiştirme işlemi, artık işe hazırlık süresi bakımından ağır basmamaktadır. Uzatılan kalıp silindir mili üzerindeki  bir motor yardımıyla DriveTronic SPC simultan baskı kalıbı değişimini, baskı ünite sayısından bağımsız olarak bir dakika içerisinde gerçekleştirmektedir. Paralel kalıp değişimi ve yıkama işlemi sayesinde kalıp değişimi zamansal olarak kesinlikle yük olmaktan çıkmış ve işe hazırlık süresinin olağanüstü bir şekilde kısalmasına yol açmıştır.
 
DriveTronic Plate-Ident KBA’nın bir diğer yeniliğidir. Makas payı üzerine pozlandırılan kros çizgilerini kaydetmekte ve tüm kalıp silindirlerinde  baskı başlangıcında register (kros) ayarı teorik olarak sıfırlanmaktadır. Daha ilk basılı tabakalarda yüksek doğrulukta kros ayarı gözlemlenmektedir. Pozlandırılan Data-Matrix Codes vasıtasıyla, renk karıştırılması ve değişikliklerinin önüne geçilmektedir.

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2019 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.