Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cumartesi, 19 Ocak 2019
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
TABAKA OFSETTE DÜNYA YENİLİKLERİ YİNE KBA'DA

Yazdır E-posta
  
TABAKA OFSETTE DÜNYA YENİLİKLERİ YİNE KBA’DA

KBA QualiTronic

Baskı makinesinin içerisine entegre edilen kalite yönetim birimi, genelde “Closed Loop” olarak adlandırılan ve önemli ölçüde geliştirilen, drupa 2008 için parola olan KBA QualiTronic tek tarz yapıdır. Bununla birlikte KBA, pazara yüksek verimliliğe sahip, örneğin  tabaka içerik (text, renk vs.) kontrolü  yapan DensiTronic PDF gibi bazı benzersiz çözümler sunmaktadır.

Kısaca Önemli Fonksiyonlar
 

QualiTronic

Image
Kamera yardımıyla gerçekleşen inline tabaka denetiminin (QualiTronic) yanında artık hızlı inline mürekkep densite ölçümü ve Closed Loop renk ayarlayıcı (QualiTronic Professional), KBA’nın geliştirilen kaliteli çözümlerindendir.

Kamera destekli sistem, makine içerisinde çıkıştan önce veya perfektörlü makinelerde ilave olarak perfektörden önce %100’lük bir tabaka kontrolü sağlamaktadır. Hatta en yüksek hızlarda dahi basılı tabakalar kalite açısından kusursuz bir tabakayla karşılaştırılmaktadır. KBA Rapida serisinin birçok sayıdaki orta ve büyük ebat makinesi bu özeliklerle donatılmıştır.

QualiTronic Mark

QualiTronic Mark düşük kaliteli, bozuk tabakaları makine içerisinde işaretlemektedir. Bu sistem, katlama veya Bobst makinelerine uygun bir donatımla eklenerek otomatik ayıklama yapmaktadır. KBA, bu sistemin nasıl işlediğini, drupa’da bir MBO katlama makinesinde gösterdi.

QualiTronic professional

İnline mürekkep densite ölçümü ve ayarlama, %100’lük kontrolle çok hızlı ölçüm ve düzeltme yapmaktadır. 60 adet basılı tabaka kontrolünden sonra Norm densite değerine ulaşılmaktadır. Tabakanın her iki yüzünde renk ölçümü ve düzeltme işlemi perfektörlü makineler için de yapılabilmektedir.

Image
Tabaka ofsetteki bir dünya yeniliği de DensiTronic PDF’dir. Densitronic S sisteminin ölçüm kolunda bulunan yüksek verimlilikteki bir tarayıcı (Scanner), basılı tabakayı 330 dpi ile taramaktadır. 

DensiTronic PDF 

Tabaka ofsette dünya yeniliği. DensiTronic professional’de mürekkep ölçüm ve ayarlama sistemi, bir ölçüm koluna takılan yüksek verimliliğe sahip tarayıcı (scanner), basılı tabakayı 330 dpi ile taramakta ve bunu orijinal PDF ile karşılaştırmaktadır. Yazım hataları gibi en küçük sapmalar dahi anında bildirilmekte ve kalite dokümantasyonu için otomatik olarak rapor edilmektedir. DensTronic PDF 7b (1120x 1620mm) format sınıfına kadar temin edilebilmektedir.

Image
Orijinal PDF’ten örn. yazı veya dizgi hatası gibi en küçük sapmalar dahi gösterilmekte ve kalite dokümantasyonu için otomatik olarak rapor edilmektedir.

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2019 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.