Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cuma, 20 Temmuz 2018
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
GIDA VE OYUNCAK AMBALAJI UYGULAMALARI İÇİN ELEKTROFOTOGRAFİK ÇÖZÜMLER

Yazdır E-posta

Teknik Çeviri: Bilge Nazlı ALTAY
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Kodak, Gıda ve Oyuncak Ambalajı Uygulamaları için Onaylanmış

Elektrofotografik Çözümler’ini drupa Katılımcılarına Sergiliyor

Çevresel güvenlik ve sürdürülebilirlik kaygıları, dünya çapındaki grafik sanatları pazarının merkezinde yer alırken, Kodak, ofset kalitesinde baskı ile gıda ve oyuncak ambalajı baskıları için bir dizi sertifikasyon sunmanın yanı sıra Avrupa pazarında de-inking geri dönüşüm tekniğine (Deinking, yeniden işlem görmüş kağıttan, yüksek kalitede geri dönüştürülmüş kağıt hamuru üreten bir geri dönüşüm tekniğidir. Mürekkep ayrıştırma işlemi, bu sürecin önemli bir adımıdır. Bazı mürekkepleri ayrıştırmak zordur ve bunlardan daha düşük kalitede kağıt hamuru elde edilir) uygun olan NEXPRESS ve DIGIMASTER Çözümleri’ni drupa’da tanıtıyor. Drupa ziyaretçileri; KODAK NEXPRESS Renkli Dijital Baskı Makineleri ve KODAK DIGIMASTER Dijital Baskı Sistemleri tarafından sunulan çevresel işbirliği ve pazar lideri üretim kombinasyonunu ilk elden görüyorlar.

Her NEXPRESS Renkli Dijital Baskı Makinesi; kuru, yaş ve yağlı yiyecekler hususunda “Gıdayla Temas Eden Kağıtlar ve Kartonlar”ın belirtildiği Europe Recommandation XXXVI’e göre gıda ambalajı baskısı için onaylanmış 8 adet toneriyle, Avrupa Birliği’nde onaylanan basılı ürünler sunar. Bu onay ISO 17025 akreditasyonu altında, Almanya’da bağımsız bir deney enstitüsü olan ISEGA tarafından yayınlanmaktadır. Bu da NEXPRESS Renkli Dijital Baskı Makinesi’nin dijital baskıya has avantajlardan faydalanan -kısa tirajlar, kişisel uygulamalar, uyarlama, tasarım yayınları, promosyona ait ambalajlar ve piyasa testleri- gıda ambalajı uygulamaları için ideal olduğu anlamına gelmektedir.

Image
Kodak Nexpress Dijital Baskı Makinesi

Avrupa oyuncak pazarı için KODAK NEXPRESS – Toner mürekkepler, ağır metaller yayması hususunda test edildi ve DIN EN 71 bölüm 3 “Oyuncakların Güvenliği, Belirli Elementlerin Migrasyonu”  standardına göre güvenli olduğu onaylandı. Bu onay; tonerlerin, çocuk kitapları, oyuncak ambalajları ve kullanım kitapçığı gibi baskılarda kullanılmasına izin sağlamaktadır.

Kodak Grafik İletişim Grubu, Pazarlama Bölümü Başkan Yardımcısı Mark F. Weber “Biz tonerlerimizi ve baskı makinelerimizi, mümkün olabilecek en kapsamlı baskı uygulamaları serisi için uygun olacak şekilde dizayn ettik ve bu sertifikasyonlar pazar için güvenli, verimli, yüksek kaliteli çözümler sağlama taahhütümüzü kuvvetlendirmektedir,” demiştir.

“Her gün gelişen yeni dijital baskı olanaklarıyla beraber, Kodak çözümlerinin bu olasılıkları kazanca dönüştürebilmesi, yeni işlere kapı açması ve müşterilerimize gelir akışı sağlaması çok önemlidir. Gıda ve oyuncak ambalajları, NEXPRESS ve DIGIMASTER Ürün ailemiz için benzersiz, heyecan verici uygulamalara iyi birer örnektir.”

Üstelik NEXPRESS Renkli Dijital Baskı Makinesi ya da DIGIMASTER Dijital Baskı Sisteminde basılan herhangi bir doküman, de-inking geri dönüşüm tekniği için gerekli yönergeye uygunluğundan dolayı Avrupa pazarında geri dönüşüm kullanımına uygundur. NEXPRESS Renkli Dijital Baskı Makinesi ya da DIGIMASTER Dijital Baskı Sisteminde üretilen kağıtlar, INGEDE (Uluslararası De-Inking Endüstrisi Derneği) tarafından hazırlanan de-inking geri dönüşüm standartlarına uygunluğu açısından test edilmiştir. Lak toneri kullanılarak ya da kullanmaksızın, aynı de-inking geri dönüşüm tekniği standartlarını karşılayan ya da aşan dokümanlarda, INGEDE konvansiyonel ofset ya da gravür baskı kullanılarak basılmış malzemelere uygulanır.

Image
Kodak Digimaster Dijital Baskı Makinesi

NEXPRESS’in bütün bileşenleri – Toner mürekkepler; üretimi, kullanımı ya da tasfiyesi esnasında hiçbir zararlı bileşenin oluşmadığı ve yayılmadığının doğrulanması için çok ağır koşullar altında test edilmiştir. Ayrıca diğer potansiyel emisyon kaynaklarını elimine eden anti-setoff toz ve temizleyici maddeler de gerekmemektedir.

KODAK Ürünleri, KODAK Servis ve Desteği tarafından korunmaktadır. 3000’den fazla profesyonele sahip KODAK Servis ve Desteği 120’den fazla ülkeye ulaşmaktadır. Ticari baskı, grafik iletişimleri, doküman görüntüleme ve veri depolama endüstrileri için danışmanlık, kurulum, bakım ve servis hizmetleri veren çok sayıda gezici entegre servis sağlayıcıdır. KODAK Servis ve Destek profesyonelleri, maliyetleri kontrol etme, verimliliği arttırma ve iş risklerini azaltma konularında benzersiz niteliklere sahip servis sağlayıcılardır.


Kaynak: http://www.tradingmarkets.com/.site/news/Stock%20News/1669711/

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2018 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.