Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cumartesi, 19 Ocak 2019
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
59 DAKİKADA 15 İŞ

Yazdır E-posta
KBA RAPIDA 106:

59 DAKİKADA 15 İŞ BASILDI

Image

KBA standındaki Rapida 106, 10 haziran sabahı canlı olarak birçok meslek erbabının gözleri önünde Amerikalı bir müşteri için 59 dakika artı 36 saniye içinde 15 iş ve her işte 520 satılabilir kalitede tabaka bastı.

Ofset baskı makinesi üreticilerinin birçoğu baskıya hazırlık süresi bakımından dünya lideri olduğunu iddia ediyordu, oysaki işe hazırlıkta asıl dünya şampiyonu drupa 2008 fuarının 16. holünde bulunuyordu.

Yüksek teknolojiye sahip bu makine, 14 defa komple iş hazırlığı gerçekleştirmiş oldu. Baskı ustalarından Andreas Ullbrich ve Ralf Maskos için bunun anlamı: Her seferinde 8 kalıp olmak üzere 14 defa komple kalıp değiştirme, kauçuk yıkama ve bazen aparat ve çıkış bölümünde palet değiştirmektir. Bu 15 işin hiçbirinde, işe hazırlık ve üretim safhası için hiçbir defa 4 dakikaya ihtiyaç duyulmadı.

Müşterinin isteği üzere basılan bu işler için gerekli 120 baskı kalıbı, KBA standında bulunan Kodak Magnus CTP cihazı üzerinde pozlandırıldı.Gösterinin sonunda bu müşterinin o anda daha fazla düşünmeden makineyi sipariş etmesi, hiç de sürpriz olmadı.

Image
Andreas Ullbrich ve Ralf Maskos, işe hazırlıkta gerçek dünya şampiyonunu gösterdiler. Rapida 106 makineleriyle 59 dakika ve 36 saniyede 15 iş ve her işte 520 kaliteli tabaka bastılar.

 
< Önceki
( v.3.5.75 ) Copyright © 2019 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.