Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cuma, 06 Ağustos 2021
TEMSİLCİLİKLER
Convertech Flint Group
Folex Kodak
3M Praxair
Recyl D.W. Renzmann
Rogers Rotec
Techkon  
   
   
ROTEC ÜRÜNLERİNİN PROFESYONEL KULLANIMI İÇİN PÜF NOKTALARI

Yazdır E-posta

ROTEC ÜRÜNLERİNİ PROFESYONEL KULLANIMI İÇİN PÜF NOKTALARI

Rotec ürünleri en yeni teknik yöntemlerle üretilmektedirler. Kullanılan malzemeler, üretim aşamalarında yoğun bir şekilde kalite kontroldan geçmektedir. Rotec ürünlerini verimli ve uzun ömürlü kullanabilmek için kullanıcının, kullanım talimatlarına harfiyen uyması gerekmektedir. Sorularınız ve teknik problemleriniz için lütfen müşteri temsilcinizi arayınız.

HAVA BASINCI
Hava basıncı hava silindirinde ölçülüp, 6 ile 8 bar arasında olmalıdır. Bu hava hacmi 12 litre/saniyenin altında olmamalıdır. Burada lütfen havanın engellenmeden (hortum katlanma ve hasarları) geçmesine dikkat ediniz. Hortumdaki gereksiz  uzatma yada çift ve daha fazla kanallar hava basıncını önemli oranda düşürür. Hava dolaşımını olumsuz etkileyen uygulamalardan kaçınmalı  ve  buna ilaveten silindir yüzeyi yağsız ve boyasız olmalıdır. Muhtemel tıkanıklıklara karşı lütfen hava çıkış deliklerini kontrol ediniz.

TEMİZLEME VE BAKIM
Sıvı yağ, mürekkepler ve yapıştırıcı bant artıkları hemen uzaklaştırılarak, silindir yüzey özelliklerinin uzun süre koruması sağlanır. Bunun için Enviroflex temizleme sistemi ve buna ilave Pad’ın birlikte kullanımı tavsiye edilmektedir. Müşteri temsilcilerimiz sizlere  Enviroflex kullanımında severek yardımcı olacaklardır.  Diğer uygun çözücüler;  Etilen, Asetat, Aseton, İsopropanol ve İsopar C.’dir. Bu çözücü maddeler % 25’den az karıştırılmalıdır. İletken yüzeyli sleeve’ler Ω ile Yüzey Teknolojisi için özel oluşturulan bakım bilgilerine dikkat edilmelidir. Yüzeye zarar vermemek için yumuşak fırça kullanılmalıdır. Hiçbir zaman yüzey özelliklerini negatif etkileyen yağ veya sıvı yağ içerikli çözücü maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Çözücü maddelerin  tamamen buharlaşabilmesi için sleeve’ler temizlendikten sonra 30 dakika havalandırılmaya bırakılması gerekir. Sleeve’lerin yüzey bakımında hiçbir zaman yüzeyi yaralayıcı asitik, çözelti, tuzlu çözeltiler veya bunları çözücü maddeler kullanmamalıdır.

MONTAJ
Sıvı yağlar, mürekkepler ve yapıştırıcı bant atıkları yapıştırıcı bandın yapışkanlığını kısıtlamaktadır. Rotec'in sert Blue light sleeve’leri ve elastiki print pro yüzeylerinin  pürüzsüz aynı zamanda hava baloncuk oluşumu olmadan  yapıştırabilmek için (örneğin 3M) plastik rakel kullanımı tavsiye edilmektedir. Ondan sonra yapıştırıcı bant üzerine kalıp aynı şekilde hava baloncukları oluşturulmadan monte edilmelidir. Bunun için yumuşak bir plastik makara kullanılmalıdır. (Fa. Kimato) Boş Sleeve yüzeyleri PVC/PE yapıştırıcı bantlarıyla etkin şekilde korunabilir. Eğer kenar koruyucular kullanıyorsanız: Hiçbir zaman Sleeve üzerinde değil, bilakis yapıştırıcı bant üzerinde kullanılmalıdır. Ayrıca kesim yönleri yüzeyi deforme edebilir: Bu durumda Rotec'in alüminyum hazne cetveli kullanılmalıdır.

SÖKME
Baskı kalıbının çıkarılma işlemi mümkün olduğunca sabit bir çekişle yavaş ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Baskı kalıbının güçlü çekilmesi durumunda, gerilebileceğinden hasarlara yol açabilir. Yapıştırıcı bant, daima köşe üzerine keskin açılar içinde tamamen alınmalıdır. Böylece gerilme gücü en aza indirgenmiş olur. En iyisi yapıştırıcı atıklarını derhal gidermektir. (lütfen: temizleme ve bakım bölümüne bakınız)

DEPOLAMA
Eğer Rotec’in depolama sistemini kullanıyorsanız lütfen aşağıda belirtilen noktalara dikkat ediniz.

1- Sleeve’ler tamamen serbest şekilde depolanmalıdır,
2- Sleeve’ ler kesinlikle üst üste yerleştirilmelidir,
3- Düşey olarak yerleştirilen Sleeve’ler olası devrilmelere karşı önlem alınmalıdır,
4- Ağırlık ve uzun süreli yüklenme sleeve’lerin devir çapını azaltabilir,
5- Yüksek nem oranı ve yüksek sıcaklık (Tropikal iklim şartları) kullanım ömrünü kısıtlar,
6- Verilen dış çap DIN 50014 gereğince (23ºC ve % 50 nem oranı) şartlarında geçerlidir.

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2021 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.