Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Pazar, 20 Haziran 2021
TEMSİLCİLİKLER
Convertech Flint Group
Folex Kodak
3M Praxair
Recyl D.W. Renzmann
Rogers Rotec
Techkon  
   
   
KODAK’TAN İŞLEMSİZ KALIP ÇÖZÜMLERİ

Yazdır E-posta
KODAK’TAN İŞLEMSİZ KALIP ÇÖZÜMLERİ : SONORA XP VE SONORA NEWS

Kodak çevreye duyarlı yeni CTP sistemini Dünya'da başarıyla uygulamaktadır. Bu sistemde kullanılan CTP makinesi ve özel ofset kalıbıyla hem baskı kalitesini yükseltmekte hem de çevresel atıkları ortadan kaldırmaktadır.

KODAK’TAN İŞLEMSİZ KALIP ÇÖZÜMLERİ : SONORA XP VE SONORA NEWS


Kodak Trendsetter, Magnus CTP veya Generation News ile birlikte kullanılan Sonora XP ve Sonora News işlemsiz termal kalıplar, banyo işlemine gerek kalmadan, kesin doğrulukta pozlandırma yapılmasına olanak tanır. Sonora XP veya Sonora News sayesinde, geleneksel kimyasallı kalıp banyo makinelerinin kurulum, işletim ve bakım gereksinimlerini ortadan kalkar. Bu da banyo makinesinden kaynaklanan maliyetleri azaltır. İşlemsiz dijital kalıplar, sunduğu avantajların yanında özellikle çevresel ürün olması nedeniyle her geçen gün kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Belirgin Özellikler ve Sağladığı Avantajlar

•    Banyo ya da yıkama makinesine gereksinimi olmaması yatırım maliyetini düşürür.
•    Baskı üretkenliğinin artmasıyla verimlilik artar, toplam maliyeti azaltır.
•    Banyo işlemini ortadan kaldırarak, toplam kalıp elde etme süresini kısaltır.
•    Kalıpların, pozlandırma işlemleri kolay ve baskı koşullarıyla uyumludur.
•    Pozlanan kalıpların gerek tram kalitesi, gerekse baskı kalitesi çok yüksektir.
•    Çevrecidir, hiçbir kimyasal atık ortaya çıkarmaz.SONORA XP İŞLEMSİZ KALIBIN KULLANIMI

Lazer ,bilgisayardan aktarılan görüntüyü Sonora’nın ultra ince kaplaması üzerine işler.  Lazer, bilgisayardan aktarılan görüntüyü Sonora’nın ultra ince kaplaması üzerine işler.
 Kalıp hiçbir işlem yapılmadan doğrudan baskı makinesine takılır.Kalıp hiçbir işlem yapılmadan doğrudan baskı makinesine takılır.
 Nemlendirme merdaneleri devreye girer ve kalıp yüzeyi hazne suyuyla kaplanır.Nemlendirme merdaneleri devreye girer ve kalıp yüzeyi hazne suyuyla kaplanır.
 Görüntünün olmadığı alanlardaki kaplama hazne suyunun temasıyla çözülür. Görüntünün olmadığı alanlardaki kaplama hazne suyunun temasıyla çözülür.
 Daha sonra mürekkep merdaneleri devreye girer ve kalıp mürekkep ile kaplanır.Daha sonra mürekkep merdaneleri devreye girer ve kalıp mürekkep ile kaplanır.
 Hazne suyu ve mürekkebin  yapışkanlık özelliği sayesinde, çözünen kaplamanın önce blankete, oradan da baskı yapılan kağıda aktarılması sağlanır.Hazne suyu ve mürekkebin  yapışkanlık özelliği sayesinde, çözünen kaplamanın önce blankete, oradan da baskı yapılan kağıda aktarılması sağlanır.
 İşin renk ve register ayarları baskıya hazır hale getirilirken kullanılan kağıtlar, çözünen kaplamayı makinenin dışına taşır. İşin renk ve register ayarları baskıya hazır hale getirilirken kullanılan kağıtlar, çözünen kaplamayı makinenin dışına taşır.
 İlk birkaç tabakada kalıp temizlenir ve mürekkep istenen densiteye gelir.İlk birkaç tabakada kalıp temizlenir ve mürekkep istenen densiteye gelir.

 
Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2021 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.