Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cuma, 06 Ağustos 2021
TEMSİLCİLİKLER
Convertech Flint Group
Folex Kodak
3M Praxair
Recyl D.W. Renzmann
Rogers Rotec
Techkon  
   
   
KODAK PROSPER

Yazdır E-posta

KODAK PROSPER İLE MATBAACILIĞI GELECEĞE TAŞIYOR

KODAK; PROSPER İLE MATBAACILIĞI GELECEĞE TAŞIYOR

Eastman Kodak Company Başkanı ve CEO’su Antonio M.Perez, devrimsel niteliklere sahip altı adet yeni ürün tanıtımı yaptıklarını ve bunlardan en önemlisinin KODAK PROSPER 5000XL olduğunu ifade etti:

 “Bu ürün, matbaacılığı sonsuza kadar değiştirecek ve grafik iletişimleri endüstrisinin dönüşümünü hızlandıracak. Müşterilerimizin işlerini büyütmesine ve kâr paylarının arttırmasına yardımcı olacak Kodak yeniliği ile matbaayı geleceğe taşıyoruz. Drupa 2008’de Kodak’ın matbaayı sonsuza kadar değiştireceği konusunda söz vermiştim. Bugün bu sözümü Ipex 2010’da yerine getiriyorum.” 

Kodak’ın Ipex’de sunduğu pazarlama ve üretim için gelişmiş yeni çözümler ile uzun yıllar edindiği deneyimler sonucu sahip olduğu malzeme ve görüntü kalitesinden faydalanarak müşterilere rekabetçilik avantajı sağlanıyor. Kodak müşterilerin işlerini büyütmesinde, üretkenliği maksimize eden çözümler geliştirmesinde, tedarik zinciri etkinliğinin optimize etmesinde ve kişiselleştirilmiş, uygun iletişimlerle Pazarlama Yatırımının Geri Dönüşünü (ROI) geliştirmesinde onlara yardımcı olacak en iyi ortak olmaya kendini adamıştır. Kodak’ın Ipex fuarındaki standını ziyaret edenler, en yeni ürünlerden bazılarını görmenin yanı sıra kendi işleri veya üretim ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümleri bulma konusunda uzmanlarla konuşma fırsatını elde ettiler.  Inter aktif bir dijital sergi olan Pipeline of Innovation, ziyaretçilerin KODAK Ürünleri tarafından ortaya konan çeşitli uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlarken K-Zone, müşterilere uzmanlardan bilgi alma ve şu anda endüstriyi yönlendiren eğilimlerin hangileri olduğunu ve gelecekte hangileri olacağını öğrenme şansını veriyor.

Image 

Yeni PROSPER Dijital Baskı Makinesi, Gerçek Ofset Kalitesinde Performansa Sahip

Kodak’ın fuardaki en çarpıcı sunumu ise KODAK PROSPER 5000XL oldu. Yenilikçi KODAK Stream Inkjet Teknolojisine sahip PROSPER 5000XL Press, %100 değişkenlik ile offset kalitesinde çıktılar üretiyor bunun yanında matbaa ve pazarlama hizmet sağlayıcılarının, üretimi ve tedarik zinciri etkinlilerini maksimize etmesine olanak sağlarken pazarlama yatırımında geri dönüşü arttırıyor. Kitap yayıncıları için PROPSER Press Platformu, ekonomik olması ve 7,000 kitaba kadar operasyonel ve tedarik zinciri etkinliğini sürdürme niteliğiyle ile düşük tirajlı kitaplar için ideal bir çözüm sağlıyor.

PROSPER 5000XL Press, rakibi olan inkjet sistemlerden %38’e kadar daha üretken ve çığır açan bir inkjet olarak 175 Ipi’ye yaklaşan görüntü kalitesi ile 650 fpm (200 mpm)’ye kadar baskı hızına ulaşıyor. Parlak kağıtlar da dahil olmak üzere kuşe ve diğer kağıtları işleyebilen PROSPER 5000XL Press, aylık 120 milyon adet A4 sayfalık iş kapasitesi ile ve düşük tirajlı kitap üretimi, kataloglar, direct mail ve daha pek çok uygulama için ideal bir ürün olarak sunuluyor.

Ipex’de kağıt baskı sürecinin önemli bir parçası ve Kodak PROSPER Press Platformunun ayrıntılı stratejisini tanıttı. Firmanın hedefi, öncelikle inkjet baskı için optimize edilmiş kağıt üretmek amacıyla dünyanın önde gelen kağıt fabrikaları ile ortaklık geliştirmek. Planı ise ofset ve mevcut inkjet kağıt stoklarının kullanımına imkân sağlamak amacıyla PROPSER Press için bir in-line kağıt ön hazırlık modülünü ve matbaacıların çeşitli uygulamalar için uygun kağıt stoklarını doğru ve güvenilir şekilde seçmesine destek veren bir kağıt belgelendirme programını kapsıyor.

Fuarda aynı zamanda process color kapasitesine sahip ve bir ofset baskı veya bir web finishing line ile birlikte sayfanın bir kısmına veya tam sayfa değişken renkli baskıyı inline yapabilen KODAK PROSPER S10 Imprinting Sistemi de ilk kez tanıtıldı. Kodak belgelerin aktarılmasının yanı sıra direct mail, katalog ve diğer özel publishing konuları için ideal çözümler geliştirmek amacıyla dünya çapında bir sistem entegratör şebekesi oluşturuyor. Müşteriler şu anda process renkli dijital printing inline ile özelleştirilebilen high-value sheel oluşturmak için offsetin (metalik mürekkepleri, yüksek haslıkta mürekkepler ve diğer özel mürekkepleri ile yapılan) özel baskılarından faydalanabiliyor. Kuralları değiştiren bu özellik, piyasadaki en maliyet etkin ve benzersiz şekilde etkili hibrid dijital renk çözümlerinden biri ile yeni fırsatlar sunuyor.

Stream Inkjet Teknolojisinin tek renkli ve renkli konfigürasyonlarda PROPSER Presler ve PROSPER S-Serisi hibrid baskı çözümleri ile baskıyı tamamen değiştirme konusunda büyük potansiyele sahip olduğunu belirten Perez ,sözlerine şunları ekledi: “Ticari baskı müşterilerimiz, bize müşterilerinin iletişim gereksinimlerini karşılamak için neye ihtiyaçları olduğunu belirtti ve biz de onlara gelecek yıllarda daha da büyüyecek bir platform sunuyoruz.”

IPEX 2010’da sunulan diğer Kodak yenilikleri

KODAK NEXPRESS SE Platformu İçin Print Genius Tanıtıldı

KODAK NEXPRESS SE Dijital Üretim Renkli Platformu, kalıcılık, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı sunuyor. NEXPRESS SE Pressler, çığır açan bir dizi teknoloji ile ticari matbaacılara yönelik kişiye göre hazırlanan direct mail, fotoğraf albümleri ve collateral dahil çeşitli dijital uygulamalarda ileri derecede kalite ve üretkenlik sağlıyor.

KODAK TRILLIAN SP Thermal Kalıplar, Kalıp Teknolojisindeki Payını Arttırıyor

Kodak, offset matbaacılar için KODAK TRILLIAN SP Termal Kalıp’ta kullandığı yeni yüksek performanslı ön ısıtma gerektirmeyen baskı kalıp teknolojisini tanıttı. TRILLIAN SP ticari matbaacılara, yayıncılara ve ofset ambalaj baskıcılarına yüksek düzeyde üretkenlik ve etkinlik sunmak üzere tasarlanmış. TRILLIAN SP kalıba sahip olmanın toplam masrafı da oldukça düşük ve ürün az miktarda kimyasal kullanması ve ön ısıtmayı ortadan kaldırma özelliği ile şiddetli kimyasal içeren ortamlarda uzun süreli işler için son pişirme fırınları sayesinde çevresel faydalar da sağlıyor. Yeni kalıplar mevcut CTP ve işleme ekipmanları ile rekabet edebilecek kapasitede ve daha kolay işlemci temizliği ile daha az bakıma ihtiyaç duyuyor, baskılarda yüksek kalite ve sürekli performans sağlıyor. 

TRILLIAN SP Kalıp UV mürekkepler ve blanket yıkama gibi agresif baskı kimyasallarına karşı mükemmel bir direnç sunuyor. Kalıp, 800-850 nm aralığında çalışıyor ve KODAK SQUAREspot Görüntüleme Teknolojisini kullanarak 300 Ipi çözünürlüğe kadar destekliyor. Fırınlanmamış olarak 500,000 baskı üretim kapasitesine sahip.

Kodak Fleksograik Line Genişletildi

Fleksografik matbaacılar, üretim süresince kalite ve etkinlik konusundaki gelişmeleri takip ederken ambalaj baskısı ve converting piyasası, büyümeye ve değişmeye devam ediyor. Kodak, Ipex’de flexo çözümleri serisini genişletti ve KODAK FLEXCEL NX Wide, KODAK FLEXCEL Direct, KODAK FLEXCEL SRX Sistemleri’ni portföyüne ekledi. Bu ilaveler, piyasadaki çeşitli ambalaj baskısı ihtiyaçlarını karşılamak için Kodak fleksografik ürün serisindeki ödüllü KODAK FLEXCEL NX Dijital Fleksografik Sistemi’ne katıldı.

KODAK Ink Optimize Etme Çözümü Mürekkep Tasarrufunu Maksimize Ediyor

Mürekkep tüketimini azaltacak; web ve tabaka matbaacılar için mürekkep maliyetlerini arttıracak şekilde tasarlanan KODAK COLORFLOW Yazılımı, yeni KODAK Mürekkep Optimize Etme Çözümü ile baskı kalitesini arttırıyor.

Kodak’s Print Practice Consultancy Özel İş akışı Çözümleri Sunuyor

KODAK Unified Workflow Çözümleri, grafik iletişimleri için tasarlanmış güçlü KODAK Çözümleri sayesinde müşterilerin, üretim süreçlerini organize etmesine ve yönetmesine yardımcı oluyor ve ekipmanlarından mümkün olduğu kadar çok faydalanmalarını sağlıyor. Kişiye özel yardım arayışındaki bu hizmet sağlayıcılar için Kodak, yeni Print Practice Consultancy hizmetini başlatıyor. Bu yeni hizmet, müşterilerin kendilerine yönelik yaşadıkları sorunları belirleyecek ve özel, müşteri odaklı çözümler sunacak. Baskı hizmet sağlayıcılardan pazarlama hizmet sağlayıcılara geçenler veya müşteri ve gelir tabanını genişletmek isteyenler, Kodak’ın sunduğu teknik uzmanlıktan ve piyasa bilgisinden faydalanacak.  Print Practice Consultancy kapsamında Kodak, müşteri ihtiyaçlarını değerlendiriyor ve bireysel iş hedeflerine ulaşmaları için optimize edilmiş çözümler tasarlıyor.

 

* Matbaa Teknik Haziran 2010 sayısından alınmıştır

 

 
Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2021 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.