Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cuma, 20 Temmuz 2018
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
ZAMAN GAZETESİ İLE 10 ADET CtP ANLAŞMASI

Yazdır E-posta

ZAMAN GAZETESİ CtP'YE GEÇİYOR

ZAMAN GAZETESİ İLE 10 ADET CtP ANLAŞMASI 

Zaman Gazetesi, CtP yatırımında Kodak’ı tercih etti. Baskı öncesinde film çıkış sistemleri kullanan Zaman Gazetesi, Drupa 08’den beri kendi yapılarına en uygun CtP sistemi konusunda araştırmalar yapmaktaydı.

Bu konuda hem termal hem de violet CtP sistemlerini deneyen firma, kararını termal teknolojiden yana kullandı. Kodak’ın gazetelere yönelik olarak sunduğu Kodak Generation News CtP çözümü Zaman Gazetesi’nin beş matbaasında Mayıs ayından itibaren üretime geçecek. 

Kurulacak  CTP modelleri ve şehirler:

İstanbul : 2 adet Generation News Z CTP – Her biri saatte 300 adet gazete kalıbını tam otomatik olarak pozlayabilmekte.

Ankara, İzmir, Adana, Trabzon : 8 adet Generation News V CTP – Her biri saate 200 adet gazete kalıbını tam otomatik olarak pozlayabilmekte.

ZAMAN GAZETESİ CtP'YE GEÇİYOR

CTP hattı olarak kurulacak sistemlerde Kodak Mercury banyo makineleri ve Nela otomatik delme ve kırma makineleri de bulunmaktadır.  İş akış yazılımı olarak Kodak News Manager çözümü de sisteme dahil edilmiştir.  Bu sayede sayfalar tek bir merkezden dağıtılmakta ve her sayfanın durumu kolaylıkla izlenebilmektedir.  Yetkili kişiler internet üzerinden dünyanın her yerinden üretimi takip edebilecekler.

Akşam Gazetesi’nde 9 adet, Star Gazetesi’nde 9 adet, Vakit Gazetesi’nde ise 1 adet Kodak CTP sistemi kullanılmaktadır.

Kodak’ın Drupa 08’de çıkardığı ve 2009 yılından itibaren pazara sunduğu Generation News dünyada bugüne kadar 50’nin üzerinde kuruldu.  Son satışlarla birlikte termal teknoloji, hem dünyada hem de Türkiye’de ticari pazardan sonra, gazete pazarında da tercih edilen teknoloji olduğunu kanıtlamıştır.

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2018 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.