Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cumartesi, 19 Ocak 2019
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
RFID ÇİPİ smartGPS İÇİN İLK NİTELİKLİ SLEEVE'LER ROTEC®'TEN

Yazdır E-posta

RFID ÇİPİ smartGPS İÇİN İLK NİTELİKLİ SLEEVE’LER ROTEC®'TEN

Almanya’nın Bielefeld şehrindeki Fischer & Krecke (F&K) işletmesinin smartGPS sistemi için Sleeve’ler üretilecek. Bu sistem için üretim yapacak olan Flint Flexographics Products firmasının bu alanda ilk Sleeve üreticisi olarak resmileşti. Geriye dönüp bakıldığında, Flint Flexographics Products’ın RFID (Radyo Frekanslarıyla Tanımlama) teknolojisiyle uzun yıllara dayanan bir tecrübesi bulunmaktadır:  rotec Sleeve’leri, halihazırda 10 yılı geçen bir süreden beri, bu teknolojilerle donatılmaktadır.

Bir RFID çipin monte edilmesi ve rotec Sleeve’leri içine bir register sensörünün yerleştirilmesi sayesinde baskı plaka montajı esnasında, gerçek baskı uzunluğu, resim elemanları ve kullanılan malzeme gibi tüm önemli bilgiler toplanmakta ve kaydedebilmektedir. Baskı ünitesinde baskı sleeve’lerinin otomatik olarak en doğru register ayarına ve uygun pozisyona gelmesi için, bu datalar tekrar çağırılmaktadır.  Bu durumda makinedeki geleneksel baskılar tamamen devre dışı kalmakta, malzeme kullanımı ve işe hazırlık sürelerinin belirgin bir şekilde kısalması olağanüstü yüksek bir register doğruluğunda gerçekleşmektedir.

Sleeve üretimindeki bu meydan okuma, sensörün çok sınırlı tolerans aralıklarında yerleştirilmek zorunda olmasındandır. Hatta F&K işletmesindeki rotec® Blue Light Sleeve’leriyle yapılan yoğun testler, verilen toleransların dahi altında kalındığını göstermektedir. Zira, hem sensör hem de çip mevcut üretim sürecinde çok doğru bir şekilde pozisyonlandırılarak monte edilebilmekte ve hasarlara karşı korunmaktadır. Bunun dışında Sleeve’ler üzerindeki bu modifikasyonun baskıya hiçbir olumsuz etkisi yoktur ve sleeve’in tüm yüzeyi plaka montajı için elverişlidir.

rotec®  sleeve’leri, smartGPS’le 100 mm’ye kadar olan tüm cidar kalınlılığında ve de 4000 mm’ye kadar olan uzunluklarda ve 0,02 mm’lik (taşıyıcı bir silindir üzerinde TIR ≤0.005 mm ölçüldü.) garanti edilen bir çap toleransıyla temin edilebilmektedir. İstenildiği takdirde elektrik iletkenlik özelliğinde, kanıtlanmış rotec® Omega yüzey teknolojisinde ve çelik bir register bileziğiyle hizmete sunulmaktadır.

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2019 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.