Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cumartesi, 19 Ocak 2019
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
DİJİTAL BASKI, SEÇENEKLERİNİ ARTTIRIYOR

Yazdır E-posta

DİJİTAL BASKI, SEÇENEKLERİNİ ARTTIRIYOR


Inkjet Çözümlerinin Yeni Jenerasyonu, Cyril- Scot Matbaasının Dijital Baskı Seçeneklerini Çoğalttı 
Cyril- Scott Company, Ohio, Lancaster’deki  Consolidated Graphics’in bir işletmesi olup, Kodak GCG (Graphic Communications Group)’un verdiği bilgilere göre, ilk Stream baskı kafasının kurulumunu gerçekleştirdi. Kodak’ın bu yeni Continuous-Inkjet çözümü, baskı makinesi içinde inline dijital baskı yapılmasına imkan tanıyor.

İlk defa Drupa 2008’de tanıtılan Stream baskı kafası, Stream-Inkjet teknolojisinde yararlanmakta ve hibrit bir çözüm göstererek, ofset ve dijital baskı arasında bir köprü işlevi görmektedir. Böylelikle matbaalar, iş potansiyellerini ve cirolarını büyütebilir ve basılan sayfalara ilave bir değer katabilirler.

Cyril-Scott, 1959’da  inline sonlandırma donanımlarıyla kurulan ilk rotasyon matbaasıdır. İşletmenin ticari aktiviteleri, daima yenilikçi gelişmelere ve basılı iş üretiminde maliyet düşürücü metotlara yönelmektedir. Cyril-Scott, tam donanımlı bir işletme olup, tasarım, baskı öncesi, baskı ve baskı sonrası hizmetleri müşterilerine sunmaktadır. Stream baskı kafası için ilk beta test müşterisi olan Cyril-Scott işletmesi, bu adımla kişiselleştirmeyi yüksek bir düzeye taşımış olacak. Bir rotasyon baskı makinesinin içine bir Kodak-Versamark-DC3800 baskı kafasının kızağı üzerine monte edilen dört Stream baskı kafası ve Versamark-CS410 sistem kontrolcüsü tarafından kumanda edilmektedir. Stream baskı kafalarıyla Cyril-Scott, U.S. Postal Service’nin Selfmailer’ini ve de diğer Direktmailing (kişiye özel baskı) uygulamalarını basabilmektedir.

Esnek montaj olanaklarından dolayı Stream baskı kafaları rotasyon ofset makinelerinin içine  hatta üçüncü tedarikçiler tarafından baskı kulelerine entegre edilmesine izin vermektedir. Stream baskı kafası, değişken dataların baskısını, ofsette basılan malzemeye 600dpi’li çözünürlükle, dakikada 305 m rotasyon hızında basılmasına imkan vermektedir. 105,7 mm baskı genişliğiyle ve pigmentlendirilmiş siyah mürekkep kullanımı, doymuş olup renk solmasına karşı dayanıklıdır. Ayrıca bu özelliğiyle çizilmelere ve suya karşı dayanıklı baskı sonuçları sağlanmaktadır. Stream baskı kafası, yayılmayı (boya) ve ilave offline baskı sistemlerini gereksiz hale getirmektedir.

Stream Teknolojisi: Dijital baskıda farklı kafalarla baskı yapan bir sistemdir. Dijital baskı ile ofset teknolojisi, bu sistem sayesinde birleşti. Sistem ofset baskıda yaptığınız bir broşürü, aynı anda dijital baskı ünitesiyle kişiselleştirmenizi sağlayacak.


 Kaynak: Kodak GCG (Graphic Communications Group),
 Internet www.kodak.com

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2019 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.