Anasayfa      |      Tarihçe      |      Vizyon      |      Misyon      |      Teknik Servis      |      İletişim
 
     Cumartesi, 19 Ocak 2019
TEMSİLCİLİKLER
Convertech DAY
Eae EPPLE
Ferag Flint Group
Folex GMG Color
KBA Kodak
3M Perfecta
Praxair Recyl
D.W. Renzmann Rogers
Rotec Techkon
Q. I. Press Control  
BASKI KALİTESİNE EN HIZLI YOL Scan - Densitometresi - SpectroDrive

Yazdır E-posta
BASKI KALİTESİNE EN HIZLI YOL

Scan - Densitometresi - SpectroDrive

Otomatik renk ve yoğunluk ölçüm sistemi SpectroDrive bir baskı makinesini daha verimli hale getiren ve ayrıca kaliteyi baskı işlemi sırasında kontrol altında tutan mükemmel bir cihazdır. Sistem çözümü iki kısımdan oluşur: 1. Motor gücüyle hareket eden ve tabaka üzerinde bulunan renk kontrol şeridinden spektral-fotometrik verileri saniye hızıyla otomatik olarak ölçen scan-Densitometre ve 2.de buna ait bir PC programı olan TECHKON ExPresso’dur. ExPresso, scanDensitometresinin gönderdiği colorimetrik ve densitometrik bilgileri kablo bağlantısı olmadan Telsiz Modülü vasıtasıyla alır ve şematik olarak diyagramlar halinde PC ekranına aktarır.

Image

Baskı operatörü de ekrandaki bu verilere göre baskı makinesini ayarlar. SpectroDrive scan-Densitometresinin önemli bir üstünlüğü de her türlü baskı ebadında uygulanabilir olmasıdır. SpectroDrive spektral ölçüm teknolojisine sahip olduğu için, hem densitometrik hem de colorimetrik ölçüm yapabiliyor. Diğer bir ifadeyle cihazımız, hem bir Spektral-Fotometrenin ve hem de bir Densitometrenin tüm fonksiyonlarını bir arada bulundurmaktadır. Windows uyumlu TECHKON ExPresso Software programı pek çok faydalı fonksiyonlara sahiptir. Bunlar: Pantone renk ölçümü, 16 renk ünitesine kadar renk ölçümü, ön/arka yüz baskı ölçümü, colorimetrik ve CMYK Renk Yoğunluğu ölçümü, ISO-12647, PSO, Gri balans ölçümü, InkCheck-Renk ayarı, nokta kazancı ve baskı kontrastlığı ölçümü, çiftleme ve kayma ölçümü. TECHKON ExPresso Programı modüler yapısı itibariyle ölçümsel veri transferine de imkan tanımaktadır. Örneğin; JDF ve diğer endüstri standartları ile uyumu sayesinde baskı makinelerine online bağlantılar yapmak da mümkün olmaktadır.

Recep YAMAN
Teknik Müdür

 
< Önceki   Sonraki >
( v.3.5.75 ) Copyright © 2019 Dereli Graphic A.Ş. All Rights Reserved. | Bu siteyi kullanmanız; kullanım şartlarını kabul ettiğiniz anlamına gelir.